Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ukončení kroužku Mladý rybář

16. 5. 2016

Ukončení kroužku Mladý rybář   

 

            Jak jistě všichni víte, probíhal u nás kroužek Mladý rybář pod vedením pánů Pištěk Jan, Šustal Jaroslav a Býček Milan. Tak jak všechno má svůj začátek a konec, tak i náš kroužek byl ukončen dne 22. 4. 2016. Během měsíců leden, únor, březen a zčásti dubna probíhala výuka a příprava dětí na závěrečné zkoušky. Kroužek navštěvovalo 12 dětí a 9 dospělých. Z 12 dětí se ke zkouškám dostavilo 9.

Samotná zkouška se skládá ze tří částí. První část je test ze znalostí rybářského zákona a poznávání ryb, druhou je hod udicí na terč a třetí samotný lov ryb udicí.

První dvě části probíhali u nás na klubovně a hřišti v Babicích. Na samotný průběh zkoušek dával pozor pan Býček Milan jednatel Pobočného spolku dále jen (Ps) Uh. Hradiště.

Zajímavostí letošního kroužku byly náklady pro rodiče, kteří uhradili pouze částku 370,- Kč. Tato částka se skládá 270.- Kč,  členská legitimace, 100,- Kč státní rybářský lístek. Ostatní náklady převzal na sebe poboční spolek Uh. Hradiště, který všem novým absolventům vydal povolenky zcela zdarma. Za toto gesto bych chtěl poděkovat výboru PS Uh. Hradiště pod vedením staronového předsedy Milana Čaji.

3. disciplína byl samostatný lov ryb udicí, který se konal 22. 4. 2016 na revíru Mařacké v Uh. Hradišti. Samotný lov pozorovali členové výboru PS Uh. Hradiště, pánové Hasník Stanislav, Kierik Tomáš, Býček Milan a rovněž nás poctil svou návštěvou pan předseda Čaja Milan se svou chotí. Pro slavnostnější dění 3. disciplíny bylo dětem a rodičům podáváno občerstvení. Po ukončení lovu došlo k zhodnocení celého kroužku a seznámení dětí s výsledky zkoušek. Následně byly slavnostně předávány z rukou předsedy KRK ( Kontrolní revizní komise ) pana Hasníka Stanislava dětem jejich 1. rybářské doklady.

Závěrem mně dovolte poděkovat panu Jaroslavu Šustalovi za jeho odbornou přípravu dětí a strávený čas, který tomuto kroužku věnoval. Ještě jednou,Jaro děkuji.

 

Zprávu vypracoval za Výbor MS Babice předseda Pištěk Jan