Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výsledky dětských rybářských závodů

8. 6. 2016

Vítězové jsou všichni                      

 

Za pěkného počasí se v sobotu 28.5 2016 sešli přátelé, milovníci přírody a začínající rybáři v Babicích na revíru Babice II, aby svou přítomností potěšili pořadatele již 7. ročníku Dětských rybářských závodů. Pořádající Místní Skupina Babice ve spolupráci výborem MRS z. s. -Pobočného spolku Uh. Hradiště a finanční podpory Obecního Úřadu Babice uspořádala již 7.ročník Dětských rybářských závodů u příležitosti Mezinárodního Dne Dětí.                                          

Samotné závody probíhaly od 8.00 hodin - 11.30 hodin.V této době mohli účastníci závodů lovit ryby (soutěžit) ,dle svých zkušeností o hodnotné ceny.      Vypsány byly ceny na největší kaprovitou rybu 1. - 3. cena a největší úhoř. Dále pak byl hodnocen nejmladší účastník závodů. V průběhu závodů bylo dětem podáváno občerstvení. V 11.30 hodin byl závod ukončen a v půlhodinové pauze před vyhlášením výsledků, si mohli děti vyměňovat své dojmy, případně zkušenosti z rybářské latiny.       

            Při vyhlášení výsledků a předání cen nás poctil svou účastí zástupce firmy STARFISHING pan ing.Vaněk a jednatel výboru MRS z.s.-P.s. Uh. Hradiště pan Býček Milan. Po krátkém proslovu pana Býčka došlo k samotnému vyhlášení výsledků: 

 

  • zúčastněných závodníků   43. dětí 

  • nejmladší účastník            - Ema Pospíšková (ročník 2014)

 

Chyceno bylo 49 ryb z toho 11 kaprů, 13 úhořů a 25 ostatních ryb (takzvaná bílá ryba)

 

  • nejdelší úhoř                 70 cm.  - Markéta Šimčáková

  • 1. cena   42 cm (nejdelší kapr), - Michal Kolář

  • 2. cena   38 cm, -Tomáš Vávra

  • 3. cena   29 cm, - Filip Knap

 

Ostatní závodníci obdrželi z rukou zástupce firmy Starfishing a jednatele výboru Uh.Hradiště dárkové balíčky (ceny útěchy).

 

Dovolte mi poděkovat všem účastníkům závodů,jejich doprovodům ať už to byli rodiče, sourozenci nebo blízký příbuzní za jejich účast při konání této akce. Ani netušíte jak potěší pořadatele, že neděláte něco zbytečně a má to svůj význam. V neposlední řadě patří poděkování pořadatelům za jejich ochotu a čas.

 

Závěrem proč nadpis „Vítězové jsou všichni“  -  důvodů je hned několik : děti s doprovodem strávily sobotní dopoledne pohybem v přírodě a získávaní zkušeností z rybařiny a pobytu v přírodě, pořadatelé nadmíru spokojeni účastí. No a sponzoři, ty těší dělat dětem radost a již nyní nám přislíbili svou účast na další podobné akci.

 

Za všechny pořadatele ještě jednou děkuji

s pozdravem Petrův zdar Pištěk Jan